Zalety sportów zimowych | Wiślański Skipass Free Ski
Zima

Ilość otwartych stoków

Otwarte stoki

1/12
Bycie aktywnym wpływa korzystanie na stan naszego zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego. W ostatnich latach widać również tendencje na utrzymywanie ciała w świetnej formie dlatego, że jest to po prostu modne!

Trendy w zdrowym odżywianiu oraz perfekcyjnej sylwetce nie schodzą z pierwszych stron gazet oraz Internetowych portali. Nie popadając ze skrajności w skrajność, warto znaleźć złoty środek i słuchając głosu rozsądku mądrze zadbać o własne zdrowie.      

Jeżeli jesteście aktywni w tą cieplejszą porę roku, często chodzicie na spacery, jeździć na rowerze, rolkach, hulajnodze lub biegacie, warto pomyśleć o tym, aby również zimą nie tracić dobrych nawyków! Uprawianie sportów zimowych z pewnością korzystnie wpłynie na naszą kondycję i co ważne – nasze samopoczucie. Cudownie jest przecież zagwarantować sobie lekki trucht w pięknie ośnieżonym parku lub brzegiem zamarzniętego stawu. Zalet sportów zimowych jest wiele. Podpowiadamy, na które warto zwrócić szczególną uwagę?

Trening ciała

  • Bardziej wyczynowe sporty, takie jak jazda na nartach, snowboardzie, łyżwach oraz skitouring doskonale wpłyną na ogólny trening aerobowy całego naszego ciała.
  • polepszymy kondycję ruchową – poczujemy się mocniejsi oraz bardziej sprawni,
  • poprawimy sprawność układu krążenia – dobrze fuknkcjonujący zmniejsza ryzyko zawałów, zatorów, miażdżycy.
  •  spalimy zbędną tkankę tłuszczową – przy intensywnym wysiłku dziennie możemy pozbyć się do 3000 kcal,
  •  rozciągniemy mięśnie – zmniejszy to ryzyko urazów przy codziennych czynnościach oraz usprawni naszą motorykę,
  •  zahartujemy organizm – nabierzemy odporności, a tym samym zdecydowanie rzadziej łapać będziemy wirusy.

 

Trening umysłu

Cudownie jest spędzać aktywnie czas, gdy wkoło biało i można nacieszyć oczy pięknymi widokami. Oddychanie górskim, świeżym powietrzem z pewnością będzie mieć korzystny wpływ stan naszego zdrowia – zredukuje stres i wyzwoli produkcję serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Piękne otoczenie i sprzyjający mikroklimat to doskonały relaks dla naszego umysłu.  

 

Solidna dawka witaminy D
W piękny, słoneczny dzień, nawet zimą można się opalić! Chociaż nie czujemy tego tak bardzo jak latem, wystawiamy nasz organizm na działanie promieni, a tym samym przyswajamy sporą dawkę witaminy D. Jest ona odpowiedzialna za nasze samopoczucie, a także budowę kości, zębów, oraz funkcjonowanie układu nerwowego.

Relaks

Sport to także forma relaksu. Niektórym do odpoczynku potrzeba spokoju i ciszy, a innym wręcz przeciwnie – solidnego wysiłku, a nawet adrenaliny! 

 

Nowe przyjaźnie

Na stoku, lodowisku lub chociażby podczas zimowego spaceru z łatwością można nawiązać nowe znajomości. Z pewnością tak jak i my, będa to miłośnicy aktywnego wypoczynku, a przecież nic tak nie zbliża do siebie ludzi, jak wspólne pasje.

Poszerzanie horyzontów

Będąc miłośnikiem jednej dyscypliny sportowej, łatwiej jest spróbować swoich sił w kolejnej. Takie podejście pozwoli rozwijać nasze hobby i poszerzać horyzonty o nowe doświadczenia.